Teknoloji

PS5 satışları rekor kırmaya devam ediyor

ensonhaber.com

İlk kez 11 Haziran 2020’de Sony’nin düzenlediği etkinlikte karşımıza çıkan PlayStation 5, birkaç ay sonra ülkemizdeki oyunseverlerle buluşmuştu.

Satışa çıktığı ilk gün tükenen ve karaborsada yüksek fiyatlara satılan oyun konsolu, Sony’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

İlk dört haftasında 3,4 milyon adet satan PlayStation tarihinin en çok satan konsolu olan PS5, Amerikan tarihinin en hızlı satan konsolu olarak da tarihe geçti.

PS5 satışlarında yeni rekor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki PlayStation 5 satışları, zamana bağlı olarak PS4 satışlarını geride bıraktı. Bu, Sony’nin PS5 konsolunun aynı dönemde piyasada PS4’ten daha fazla birim sattığı anlamına geliyor.

Paylaşılanlara göre PS5, Mart 2023’te diğer tüm platformlardan daha fazla birim sattı ve daha fazla satış geliri elde etti.

Kesin rakamlar açıklanmasa da satışların 620.000 adeti aştığı ve bunun da yeni bir Mart rekoru anlamına geldiği aktarılıyor.

PS5 ise mart ayında yüzde 67 artışla Avrupa’da 570 bin adet sattı. Yılın ilk çeyreğinde PS5 satışları yıllık bazda yüzde 369 arttı.

Gözden kaçırma Microsoft, konsol satışlarında Sony’nin gerisinde kaldı Haberin Detayları

Dünyanın önde gelen oyun konsolu üreticilerinden biri olan Sony, modül tedarik etmekte büyük güçlük çektiklerini ve bu nedenle PS5 talebini karşılamakta zorlandıklarını açıkladı.

Ancak şirketin kısa süre önce tedarik sorununu çözmesi satış adedindeki artışa büyük katkı sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu